sobota, 8 marca 2014

Polisa na życie


[artykuł z cyklu Afazja polska]Życie jest największą wartością. Nie mamy niczego, co byłoby cenniejsze. Dlatego należy je chronić, uprawiać sport, dbać o formę fizyczną i psychiczną. Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie — powiada doktor Bruno Müller, starszy specjalista od ubezpieczeń, i rekomendując polisę na preferencyjnych warunkach, poprawia okulary w srebrnych oprawkach.

Człowiek od ubezpieczeń

Badawcze spojrzenie stalowoszarych oczu. Twarz doktora Müllera rozjaśnia wystudiowany uśmiech.
Życie jest pełne niespodzianek. Zdarzają się w nim upadki i wzloty, wolty doprawdy najzupełniej fantastyczne — ktoś, kto stał na szczycie drabiny, nagle ląduje u jej podnóża, żebrak staje się księciem, książę żebrakiem. Proszę mi wierzyć, wiem, co mówię, niejedno przeżyłem.
Jest druga połowa lat 50. Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Grace Kelly. Mężczyźni wolą blondynki. Blondynki wykupują polisy.
Ubezpieczenie jest wyrazem społecznej solidarności. Człowiek w potrzebie nie może zostać sam. Dlatego już w starożytności uczestnicy karawan przewożących towary ze Wschodu umawiali się, że solidarnie poniosą koszty strat. Kiedy padał wielbłąd, jego właściciel nie musiał się martwić — mógł kupić nowe zwierzę dzięki zbiórce, którą urządzali towarzysze wyprawy. Tak, tak, polisy nie są wynalazkiem współczesności, nie wymyślono ich po to, by wyciągać od ludzi ostatni grosz, ale po to, byśmy nie musieli patrzeć w przyszłość z obawą.
Doktor Müller jest przekonujący. Mruży oczy i podtyka ci pod nos papiery. Podpisz i po sprawie. Życie jest największą wartością.Pełny tekst w książce Afazja polska (wyd. "Sic!", Warszawa 2015) 

http://www.ceneo.pl/Historia_i_literatura_faktu;szukaj-afazja+polska
 
 
 


22 komentarze:

 1. Nie do końca tego się spodziewałam szukając oc na życie, ale muszę przyznać, że wpis jest bardzo ciekawy :) Czekam na więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że życie jest największą wartością dlatego warto jest mieć dobrą polisę ubezpieczeniową. W moim przypadku również wyrobiłem polisę dla dziecka https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/polisa-dla-dziecka gdyż wiadomo jak to z maluchami bywa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja posiadam polisę na życie i co roku przedłużam tą co mam lub wybieram nową. Wszystko zależy od tego jakie warunki zaproponuje mi dane towarzystwo ubezpieczeniowe. W takim przypadku dzięki https://kioskpolis.pl/ mam całkowitą możliwość wybrania sobie spośród wielu ofert firm ubezpieczeniowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kupuje co roku polisę na życie w tym rankingu https://www.rankingubezpieczennazycie.pl bo mają fajne zestawienie i najlepsze ceny na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 6. W mojej ocenie najlepiej kupować ubezpieczenia w pakiecie. Ja tak zrobiłam zamawiając polisę mieszkaniową z www.ubezpieczeniemieszkania.pl i nie żałuję bo zaoszczędziłam ponad 50% ceny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co by się nie działo na pewno takie polisy na życie są bardzo ważnym elementem każdego zabezpieczenia się. Tak samo jeśli mamy pojazd to wiem, ze przydaje się ubezpieczenie AC https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-ac/ które z wielu niekorzystnych dla nas sytuacji może nas uratować.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja żona kupiła nam ostatnio ubezpieczenie na życie w https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator nie było drogie i zapewnia nam całkowitą ochronę. Moim zdaniem nie ma sensu żałować na takie rzeczy jak ubezpieczenie na życie bo nigdy nie wiadomo co się może nam w życiu przytrafić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja przed zakupem polisy na życie zawsze sprawdzam oferty na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html bo mają dość ciekawy ranking ubezpieczeń na życie w którym można zobaczyć, która polisa jest lepsza od drugiej. Co ważne przy zakupie polis na życie nie kierujmy się wyłącznie ceną a sprawdźmy też rozszerzenia oraz wyłączenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Samo ubezpieczenie na życie bodajże nie jest obowiązkowe, lecz ja lubię je mieć. Tym bardziej, że jeśli korzystam z oferty https://cuk.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie/na-zycie to mogę być pewny, że za każdym razem dostaję spersonalizowaną ofertę na ubezpieczenie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad ubezpieczeniem na życie i bardzo dobrze, warto o tym pomyśleć wcześniej, na stronie można sprawdzić ile może kosztować http://kompleksowaochrona.pl/

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oczywiście, że polisa na życie jest ważna i moim zdaniem warto jest ją mieć. Ja przede wszystkim większość swoich ubezpieczeń zazwyczaj mam z towarzystwa https://kioskpolis.pl/axa/ które moim zdaniem ma bardzo fajną ofertę. Tym bardziej, że jak dla mnie jest to ważne kto mnie ubezpiecza.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Warto się tym zainteresować, ubezpieczenie to bardzo ważna rzecz oczywiście Myślę, że skorzystanie z takich firm jak www.ubezpieczeniagrabowski.pl szukając najlepszego ubezpieczenia to dobry krok.

  OdpowiedzUsuń