środa, 13 czerwca 2012

"Place zabaw ostatecznych" w finale Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ


10 czerwca jury I edycji Nagrody im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ  za najlepszy tom poetycki roku, w składzie: Jan Stolarczyk (przewodniczący), Tomasz Burek, Krzysztof Kuczkowski, Ewa Lipska i Feliks Netz , spośród dwudziestu nominowanych wcześniej do nagrody książek, wyłoniło finałową piątkę (kolejność alfabetyczna):
 • Przemysław Dakowicz, Place zabaw ostatecznych, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
 • Krzysztof Karasek, Wiatrołomy, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
 • Wojciech Kudyba, Ojciec się zmienia, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu , Sopot 2011
 • Jacek Łukasiewicz, Stojąca na ruinie, Biuro Literackie, Wrocław 2011
 • Janusz Styczeń, Furia instynktu, Biuro Literackie, Wrocław 2011

  Wiersze z nominowanych tomików w miesiącach letnich będą promowane podczas dwóch akcji: „Na całych jeziorach wiersz” (utwory nagrane w aktorskiej interpretacji Łukasza Borkowskiego na płytę CD będą emitowane na statkach Żeglugi Mazurskiej pływającej od lipca do września po całym szlaku Wielkich Jezior) oraz „Wyślij wiersz z Prania” (wiersze w formie pocztówki będą wręczane wraz z biletami wstępu do  muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu).
  Zwycięzcę poznamy 7 lipca podczas uroczystej gali wręczenia nagrody w Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Laureat otrzyma 20 tys. zł i granitową statuetkę autorstwa Rafała Strumiłły.
  Honorowy patronat nad nagrodą objęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Pen Club Polska.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz