piątek, 9 stycznia 2015

Jerzy Binkowski o "Przeklętym continuum"


Ukazała się pierwsza recenzja książki Przeklęte continuum. Notatnik smoleński. Jej autor, Jerzy Binkowski, pisze m.in.:


Zaczął notować po ponad dwu latach od dramatu, jaki nastąpił nad Smoleńskiem. Zorientował się, że jego obowiązkiem jest utrwalić sposób prowadzenia wojny o nieprawdę przez państwowe instytucje skrywające informacje o faktycznym dzianiu się dramatu od co najmniej 10.04.2010 roku, a tak naprawdę od 17.09.1939r. I jeszcze wcześniej.
Zadziwiony, zbulwersowany, zgorszony, zawiedziony – odnotowuje fakty dla ich niezapomnienia. Tworzy interpretacje zdarzeń, umieszczając w warstwie symbolicznej i gorzko egzystencjalnej owe cienie, które współtworzą codzienność Polaków i aby utrzymać samego siebie w postawie wyprostowanej, unika osądzania; jest świadom, że droga dążenia do prawdy o dramatycznej śmierci ludzi, którzy tworzyli zaczyn Polski Niepodległej , będzie procesem rozciągniętym w czasie, ale najważniejsze, aby nigdy nie zrezygnować z odtwarzania mechanizmów kłamstwa, manipulacji, tchórzostwa i zdrady polskiej racji stanu.


Z tekstem recenzji można się zapoznać TUTAJ.
 
 
 
Jerzy Binkowski – ur. w 1949 r. w Gdyni. Studiował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – psychologia. Drugie studia to: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna – Wydział Reżyserii Teatru Lalek. Pracował głównie z młodzieżą – szkolnictwo średnie (poradnictwo, teatr) i wyższe. Od 35 lat mieszka w Białymstoku. Od 1994 roku jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał między innymi: „Głosy z pustyni”, „Na drugą stronę białych brzóz”,, W drodze z Damaszku”, „Wygnanie Boga”. Jest autorem libretta do "Kantaty Przemienienia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz