niedziela, 15 września 2013

Warszawa: Tuwim o wielu twarzach

Z komunikatu organizatorów:

W centrum kulturalnym 1Piętro (Warszawa, ul. Foksal 11) we wtorek 17 września odbędzie się spotkanie z okazji urodzin Juliana Tuwima, w którym wezmą udział pisarze, dziennikarze, ludzie kultury.

W pierwszej części poeci średniego pokolenia (Anna Janko, Joanna Mueller, Dariusz Sośnicki, Przemysław Dakowicz) przeczytają swoje ulubione wiersze Juliana Tuwima, a następnie opowiedzą, w jaki sposób Julian Tuwim wpłynął na ich twórczość. W drugiej – Janusz Drzewucki („Twórczość”), Mateusz Matyszkowicz ("Teologia Polityczna", „Fronda”) i Tomasz Mościcki („Polskie Radio”) będą rozmawiać o tym, na ile poezja Juliana Tuwima jest dzisiaj aktualna.

W tym samym czasie osoby, które pojawią się na 1Piętrze, będą mogły kupić audiobook z wierszami Juliana Tuwima po promocyjnej cenie oraz wziąć udział w kiermaszu książek przygotowanym przez „Teologię Polityczną”. – Spotkanie jest jednym z wydarzeń inaugurujących nowy sezon na 1Piętrze, zaś jego zapis będzie udostępniony na portalu Foksal Eleven w formacie video – mówi Szymon Pulcyn z Foksal Eleven.

Początek spotkania o godz. 18.00.
Zapraszam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz